Propozice pro fotografii

Propozice – foto soutěž

 

 

Obecně prospěšná společnost Náchodská Prima sezóna ve spolupráci s Městem Náchod vyhlašují v rámci 25. ročníku festivalu studentské umělecké tvořivosti Náchodská Prima sezóna fotografickou soutěž.

 

Přihlášky:

Přihlášení je možné pouze elektronicky do 8. dubna 2024.

 

Podmínky soutěže:

 1. Zúčastnit se může každý student základní, střední školy a vyšší odborné školy, který se považuje za fotografa – amatéra do věku 26 let.
 2. Soutěž je vyhlášena pro jednotlivce a kolektivy na volné téma a na téma „kniha“.
 3. Autor může do soutěže zaslat nejvýše 5 ks jednotlivých fotografií. Seriál do pěti snímků se počítá jako jedna fotografie.
 4. Do soutěže jsou přijímány fotografie velikosti max. 12 MB (tisk bude ve formátu 20 x 30 cm).
 5. Na zaslaných soutěžních fotografiích nesmí být uveden copy right ani jméno autora z důvodu anonymního hodnocení porotou.
 6. Pořadatel si vyhrazuje právo použít oceněné a vystavené fotografie k propagaci akce, a to i v budoucnu bez nároků na honorář.
 7. Zasílání fotografií do soutěže probíhá elektronicky, po vyplnění registračního formuláře je možné uploadovat (zaslat) Vaše fotografie.
 8. Konečný termín pro zasílání fotografií je 8. dubna 2024.

 

Hodnocení a ocenění:

 • Hodnocení snímků soutěže provede odborná porota jmenovaná pořadatelem.
 • Odborná porota bude vedle obsahu snímku a jeho originality hodnotit především fotografickou vyzrálost, individualitu pohledu, technické zpracování atd.
 • Nejlepší snímky budou oceněny a to, jak v kategorii jednotlivců, tak i v kategorii kolektivů.

 

Mimo tyto ceny, bez ohledu na kategorie, může být udělena cena poroty.

Mimo tyto ceny, bez ohledu na kategorie, může být udělena mimořádná cena Fotoklubu Náchod (přizvání jednotlivce nebo kolektivu na individuální výstavu konanou v následujícím ročníku festivalu – mezinárodní fotografickou výstavu ZEĎ).