Divadelní

Připravili jsme pro vás Divadelní workshop - Pohyb na divadle a Workshop divadelní improvizace.

15. 5. 2019
15.00 - 19.00 Divadelní workshop - Pohyb na divadle
lektorka: Vendula Burger česká herečka, tanečnice, loutkářka, choreografka a divadelní pedagožka
Zakladatelka a ředitelka Budilovy divadelní školy absolvovala Mezinárodní divadelní školu Jacquese Lecoqa v Paříži v letech 1993 - 95 ještě za mistrova života.
 
Nejdříve se naučila vyjadřovat tělem. Slova přišla na řadu až posléze. Po absolutoriu získala angažmá jako herečka a tanečnice ve světoznámém divadelním souboru Philippa Gentyho. Zde objevila zcela nový svět loutek, předmětů i materiálů, stejně jako „přirozený“ způsob herectví.
  
Na Novém Zélandu, na osobní pozvání, pracovala na Vysoké dramatické škole Toi Whakari a tvořila po boku novozélandských režisérů a  režisérky londýnského divadla Globe. Po tříletém mezinárodním turné s Philippem Gentym se vrátila do České republiky, kde v letech 2003–2004 působila jako pedagog na katedře nonverbálního divadla pražské HAMU a připravovala cirkusový kabaret „Perpetum Magico“. Podílela se na dramaturgii Studia Rubín a je autorkou myšlenky festivalu „LETNÍ LETNÁ“, setkání nového cirkusu, vizuálního umění, divadla a tance.

(Městské divadlo Dr. Josefa Čížka)

Dílna dramatických cvičení podle metody Jacques Lecoq - Neutrální maska
Požadavky na dílnu:
- vhodné oblečení k pohybu, bez nápisů a log (nejlépe černé barvy)
- pracujeme bez bot (ponožky nejsou vhodné) a nebo vhodná obuv na cvičení

16. 5. 2019
od 15.00 Workshop divadelní improvizace
vedou lektoři improvizačního divadla: „Paleťáci“ z Pardubic
Umět improvizovat neznamená nevědět si rady, ale být skvěle připraven a podle aktuální situace tahat esa z rukávu. Improvizace je dovednost, která se dá naučit a trénovat. Je to podobné, jako když se učíte řídit auto. A je to vlastně i podobná jízda.
(Městské divadlo Dr. Josefa Čížka)